MEZUNİYET TÖRENİMİZ

Batman Ortadoğu Koleji olarak 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk mezunlarını verdik. Amacımız, öğrencilerimizin; aktif, katılımcı, işbirlikçi ve sürekli öğrenmelerini sağlayan bir ortam yaratıp onları hayata hazırlamaktı.

Batman Ortadoğu Koleji olarak 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk mezunlarını verdik. Amacımız, öğrencilerimizin; aktif, katılımcı, işbirlikçi ve sürekli öğrenmelerini sağlayan bir ortam yaratıp onları hayata hazırlamaktı. Bu bağlamda öğrencilerimizin, düşünmesini, anlamasını, kendi öğrenmelerinden sorumlu olmasını ve kendi davranışlarını kontrol edebilmesini, deneyimler yaşamasını hedefledik. Deneyimli öğretmenlerimiz tarafından verilen akademik eğitim sayesinde üniversite sınavına girecek öğrencilerimizin  hedeflerine  ulaşmasına yardımcı olduk. Bu bağlamda, mezun olan öğrencilerimize başarılar diliyoruz yollarının açık, hayatlarının hep aydınlık olmasını temenni ediyoruz.

"Gitmek, hepimiz için aynı anlama gelmeyebilir bu kelime. Fakat temel olarak; derin duygularımızı, vedalarımızı, güçlenmeyi, yenilikleri, başarılarımızı ve en önemlisi yeni bir hayat için attığımız adımları ifade eder. Genelde anlatır insanlar. Ama sen anlatma. Sen giderken arkanda kalanlar anlatır seni. Küsüp barıştıkların, didiştiklerin, kızıp tekrar sevdiğin insanlar anlatır. Başarıların ve geride bıraktığın saygınlıklarındır asıl mirasın seni sen yapan gerçeğin ve yaptıkların."

 

"Öğretmenler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle orantılı bulunacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister! Yeni nesli, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir… Sizin başarınız, Cumhuriyetin başarısı olacaktır."

Mustafa Kemal Atatürk

 

İletişim Hattı
0488 214 71 00
İletişim Hattı
info@ortadogukoleji.net