MANGA KONSERİ

Alternatif Türk rock müziğinin MTV ödüllü gruplarından MaNga, okulumuz öğrencileri için konser verdi. Konserde yılın bütün stresini atan öğrencilerimiz coşku içinde eğlenip müziğe eşlik ettiler.

Alternatif Türk rock müziğinin MTV ödüllü gruplarından MaNga, okulumuz öğrencileri için konser verdi. Konserde yılın bütün stresini atan öğrencilerimiz coşku içinde eğlenip müziğe eşlik ettiler. Öğrencilerimiz, konserden sonra MaNga grubuyla röportaj yaptı. Kendileriyle ilgili merak edilen soruları sordular.

MaNga sizin hem isminiz, hem de yüzünüz oldu, bu çizgi roman kültürüne ilginiz nereden geliyor?

"Gubun adını yağmur seçti. Bıraktığı isim güzel duruyordu. MaNga’yı seviyorduk, olmaması için hiçbir neden yoktu. Ama açıkçası kendi adıma benim MaNga’ya olan bağlılığım ondan sonra arttı, hani küçüklükten gelen bir bağlılık var. MaNgaanimelerdeki o komiklik her zaman çok hoşuma gitmiştir, hep ayrıdır benim için. Zaten maNga ismi ilk konduktan sonra kafamızda bu konsept yavaş yavaş belirmeye başlamıştı."

Önemli ödüller kazandınız, önemli işlerde yer aldınız. Bu noktadan sonra Manga’nın hayali nedir?

‘’Biz çok ödül kazandık ama yapmamız gereken şey çok. Dünyayı keşfetmemiz gerekiyor. Bir yerlere gidiyoruz, çalıyoruz, fan kitlesi ediniyoruz, single’lar yapıyoruz ama daha çok gidilecek yer var. Onun sonu yok.’’

Yaşlılık haricinde müziği bırakmanıza ne sebep olur?

 ‘’Beynimin çürümüş olması lazım, düşünemiyor olmam lazım.’’

Son dönemde müzikte bir dayanışma var, herkes bir şekilde birilerine bir vokal yapıyor, sizce bunun nedeni ne, sizin de böyle bir uygulamanız var?

’ İyi nedeni de var kötün nedeni de var bence. Kötü nedeni şu olabilir, genel olarak örnek verebilirim, bizim için kötü bir etkisi olmadı, gayet başarılı olduğunu düşünüyoruz biz ama genelde bunun tek açıklaması şey olabilir, üretim sıkıntısı olabilir. Yeni şeylerin çıkmaması, parlak şeylerin çıkmaması olabilir çünkü R&B ve HipHop müzisyenleri sürekli biraraya gelip birşeyler yapıyorlar.’’

İletişim Hattı
0488 214 71 00
İletişim Hattı
info@ortadogukoleji.net